POLSKIE STOWARZYSZENIE PSYCHOTERAPII TAŃCEM I RUCHEM

Warsztaty

Warsztaty   Warsztaty   Warsztaty

Trening świadomości ciała, emocji, myśli, relacji - VI edycja

5 modułowy Trening w oparciu o podejście Laban Bartenieff Movement oraz terapię tańcem i ruchem.

Warszawa – na Trening składają się moduły:

06-07.10. 2018 Obudzenie Świadomości, czyli wprowadzenie do Laban Bartenieff Movement System.
17-18.11.2018 Kształtowanie, czyli relacje ze sobą i z innymi.
05-06.01.2019 Emocje w ciele, ciało w emocjach.
23-24.02.2019 Harmonia Przestrzeni. Ruch i myślenie.
6-7.04.2019 Świadomość ruchu prowadząca do transformacji

Trening Świadomości stworzony został w oparciu o podejście Laban Bartenieff Movement (LBMS) oraz terapię tańcem i ruchem. 5 zjazdów składa się na spójny cykl zajęć w trybie sobotnio-niedzielnym. Jest to autorski program prowadzony przez Aga Sokołowska (jedyną obecnie w Polsce certyfikowaną terapeutkę tańcem i ruchem i analityczkę ruchu). Korzyścią z udziału (poza pracą własną) jest poznanie kluczowych elementów języka ruchu, kategorii ruchu, tematów życiowych obserwowanych w ciele i rozwój umiejętności pracy poprzez ciało nad tematami emocji, relacji, przekonań. Program ma spójną logikę. Pomiędzy spotkaniami jest do wykonania praca własna (ruchowa i poznawcza). Zapraszam osoby, które pracują z ludźmi: terapeutów, arteterapeutów, coachów, socjoterapeutów, trenerów, nauczycieli, instruktorów jogi, pilatesu i innych technik ruchu oraz osoby, które chcą wzbogacić swoje życie poprzez głębokie doświadczenie siebie w ciele.

Prowadząca : Agnieszka Sokołowska -psychoterapeutka i superwizorka tańcem i ruchem, ze specjalizacją i wieloletnią praktyką w analizie ruchu – certyfikat Laban International Movement Studies.

Zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., +48 604 537 533 ; www.agasokolowska.com; Link - http://agasokolowska.com/event/trening-swiadomosci/

Język ruchu. Zanurzenie w analizę ruchu R. Labana. 2 części

Warszawa, 24-25.11.2018 oraz 19-20.01.2019 ( Sobota – 10.00- 18.00, niedziela 10.00-14.30)

Szkolenie składa się z dwóch części (34godzin dydaktycznych) i pracy własnej pomiędzy nimi. Pozwala poznać kompleksowe podejście Rudolfa Labana, który „przetłumaczył” fascynujący język ruchu na słowa i tematy życiowe oraz zdobyć wiedzę o głębokim połączeniu ciała z psychiką. Szkolenie daje możliwość poznania i świadomego doświadczenia pierwszego i naturalnego języka ruchu i jego związku zarówno z emocjami jak i myśleniem, odkrywania co często nieświadomie „mówi” się przez ciało. Szkolenie daje konkretną wiedzę, rozwija umiejętności praktyczne i stwarza okazję, by poznać zaawansowany sposób rozumienia, twórczej pracy, przejścia różnych procesów w ruchu, które są zarówno w strukturze jak i pełne kreatywności. Program ma spójną logikę. Pomiędzy modułami jest do wykonania praca własna (ruchowa i poznawcza). By wziąć udział w szkoleniu potrzebne jest wcześniejsze doświadczenie w praktyce świadomego ruchu.

Prowadząca : Agnieszka Sokołowska -psychoterapeutka i superwizorka tańcem i ruchem, ze specjalizacją i wieloletnią praktyką w analizie ruchu – certyfikat Laban International Movement Studies.

Zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., +48 604 537 533 ; www.agasokolowska.com; Link - http://agasokolowska.com/event/932/

Roczny Kurs Technik Terapii Tańcem i Analizy Ruchu

Warszawa, wrzesień 2019 - marzec 2020

Na tym kursie rozwiniesz umiejętność kreatywnego wykorzystywania ruchu, tańca i świadomości ciała w pracy z ludźmi. Doświadczeniowo i teoretycznie poznasz związek ciała z psychiką. Nauczysz się projektować ćwiczenia łączące ekspresję ciała z myśleniem i emocjami. Poznasz konkretne techniki terapii tańcem i analizy ruchu. Rozwiniesz empatię kinestetyczną, umiejętność obserwacji ruchu, poszerzysz własny repertuar ruchowy. Staniesz się bardziej spójnym, osadzonym we własnym ciele, uważnym prowadzącym. Kurs składa się z 7 modułów szkoleniowych: 3-dniowego Treningu Wprowadzającego i 6 zjazdów weekendowych, pracy własnej i w zespołach koleżeńskich oraz konsultacji indywidualnych.
Kurs skierowany jest do osób pracujących lub przygotowujących się do pracy z ludźmi w obszarze terapii, edukacji i rozwoju osobistego oraz kształcenia ruchowego.

Prowadzące: Izabela Guzek, Katarzyna Dańska Aleksandra Rayska

Więcej informacji: http://terapiatancem-iba.pl/kurs/

Kontakt i zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel: 600 390 008

Terapia tańcem i ruchem w rozwoju osobistym - cykl warsztatów rozwojowych

Warszawa, piątki 18-21, soboty 10-18

Kolejna edycja cyklu przeznaczonego dla wszystkich zainteresowanych poznawaniem siebie i transformacją poprzez pracę z ciałem i improwizację ruchową.

Warsztat 1 - 11-12 stycznia 2019 - CIAŁO: skupimy się na ciele, eksplorowaniu jego możliwości i zasobów. Celem będzie zaprzyjaźnienie się z własnym ciałem tak, by lepiej się w nim poczuć i otworzyć się na korzystanie z jego intuicyjnej mądrości.

Warsztat 2 - 15-16 lutego- EMOCJE: poświęcony będzie emocjom i ich wyrażaniu. Nie tylko tym trudnym emocjom, by nie zatrzymywać ich w ciele i nie gromadzić w postaci napięcia, lecz i tym dobrym, by doświadczać ich pełniej i częściej.

Warsztat 3 - 8-9 marca - UMYSŁ: będziemy eksplorować przekonania dotyczące różnych aspektów życia, sprawdzając jak myśli wpływają na ciało i doświadczenie. Przyjrzymy się też temu jak patrzymy na samych siebie i jak to wpływa na nasze samopoczucie i na to, kim jesteśmy.

Warsztat 4 - 29-30 marca - DUCH: poświęcony będzie aspektowi duchowemu - duchowości rozumianej jako praktykowanie uważności, tolerancji, serdeczności wobec siebie i innych na co dzień. "Poruszymy" też pytanie: Jaką mamy wizję siebie - do czego dążymy?

Warszawa, piątki 18-21, soboty 10-18, łącznie 50 godzin. Warsztaty będą prowadzone w grupie do 11 osób.
Warsztaty poprowadzi Zuzanna Pędzich, terapeuta tańcem i ruchem od 1997r., nauczyciel i superwizor DMT.

Informacje i zapisy: www.zuzannapedzich.pl, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zastosowanie tańców w kręgu i elementów terapii tańcem w pracy grupowej

9 edycja cyklu warsztatów dla terapeutów, pedagogów, coachów i trenerów, Warszawa

Wywodzące się z różnych kultur tańce w kręgu znajdują szerokie zastosowanie w psychoterapii tańcem – spośród prekursorów DMT stosowała je m.in. Blanche Evan. Zostały zebrane przez niemieckiego profesora tańca, Bernarda Wosiena, który jako pierwszy docenił ich wartość terapeutyczną i poświęcił czas na ich odszukanie. Każdy z tańców ma swoje symboliczne znaczenie.

Tańce te mogą być stosowane dla urozmaicenia różnego rodzaju szkoleń, w pracy terapeutycznej, jak również w formie osobnych zajęć z Tańców w Kręgu.
W programie każdego warsztatu nauka 7 tańców w kręgu, w wersjach oryginalnych i uproszczonych, przejście od tańca w kręgu do rozwinięcia tematu w ruchu improwizowanym. Uczestnicy otrzymają muzykę do tańców w kręgu.

Planowany TERMINARZ:
13-14.04.2019 - Budowanie społeczności
18-19.05.2019 - Tańce mocy
15-16.06.2019 - Tańce medytacyjne
14-15.09.2019 - Opowieści w ruchu
12-13.10.2019 – Wyzwania

Warsztat weekendowy obejmie 15 godzin dydaktycznych szkolenia, w soboty 11-19.00, w niedziele 9.30-14.30.

Cykl poprowadzi Zuzanna Pędzich – nauczycielka Tańców w Kręgu od 1997r., terapeutka i superwizor psychoterapii tańcem i ruchem, współzałożycielka Instytutu DMT.
Informacje i zapisy: www.zuzannapedzich.pl, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Warsztaty „Podstawy DMT” w Polskim Instytucie Psychoterapii Tańcem i Ruchem

POZNAŃ 19-20 stycznia 2019 r. sobota g. 12:00-18:00 i niedziela g. 9:00-15:00

Celem warsztatu jest zaprezentowanie najważniejszych zagadnień praktycznych i teoretycznych w psychoterapii tańcem i ruchem. Jest to wprowadzenie w dziedzinę terapii, w której wewnętrzna przemiana dokonuje się w znacznym stopniu poprzez autentyczny ruch i taniec.

Warsztat adresowany jest do dwóch grup osób równocześnie:

- wszystkich, którzy chcą poznać bliżej tę dziedzinę psychoterapii bez względu na dotychczasowe doświadczenia taneczne, ruchowe czy terapeutyczne - zapraszamy każdego, kto ukończył 18 lat.
- osób, które planują podjąć kształcenie w Instytucie DMT.

Warsztat obejmuje 14 godzin dydaktycznych.
Uczestnicy otrzymują zaświadczenia o uczestnictwie w warsztacie.

więcej na: https://www.facebook.com/events/755988364738368/ oraz http://instytutdmt.pl/pl/sekcja/aktualnosci/warsztaty-podstawy-dmt/1,10,0
Prowadzenie: Justyna Bajew – certyfikowana psychoterapeutka i superwizorka psychoterapii tańcem i ruchem, współprowadząca Instytut DMT
Informacje i zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Warsztaty z okazji 15- lecia Instytutu DMT: TERAPIA TAŃCEM I RUCHEM. UCIELEŚNIONY JĘZYK RUCHU

WARSZAWA 7-8 GRUDNIA 2018 r. PIĄTEK 17:30 - 20.30 SOBOTA g. 10:00 -17.30

Warsztaty w oparciu o podejście Laban Bartenieff Movement System"- Warsztat umożliwia poznanie kluczowych aspektów języka ciała w oparciu o analizę ruchu R.Labana i I.Bartenieff. LBMS stwarza niewyobrażalne możliwości eksperymentowania każdemu, kto jest zaciekawiony relacją pomiędzy ciałem, emocjami i myślami. To co dzieje się w życiu zarówno zawodowym jak i osobistym jest nierozerwalnie połączone z tym, jak się poruszamy. Poprzez ruch możemy zobaczyć, jakich wyborów dokonujemy świadomie lub nieświadomie. Intencje stają się widoczne, ucieleśnione i żywe w ruchu.

Cele warsztatu:
- rozwiniesz kompetencje osobiste i zawodowe w zakresie umiejętności ucieleśnienia, empatii kinestetycznej, obserwacji ruchu i pełniejszego zrozumienia drugiego człowieka/grupy, co wpływa na wsparcie procesów rozwojowych i terapeutycznych.
- doświadczysz ustrukturyzowanego procesu pracy z przekonaniami przy wykorzystaniu zdobytej wiedzy z analizy ruchu
- Będziesz mieć możliwość spojrzenia na Twój podpis ruchowy i sprawdzić, co komunikujesz nim w relacji .

Warsztat obejmuje 12 godzin dydaktycznych.
Uczestnicy otrzymują zaświadczenia o uczestnictwie w warsztacie.

więcej na: https://www.facebook.com/events/2105404273057694/
oraz http://instytutdmt.pl/pl/sekcja/aktualnosci/terapia-tancem-i-ruchem-ucielesniony-jezyk-ruchu/55,10,0
Prowadzenie: Aga Sokołowska – certyfikowana psychoterapeutka i superwizorka psychoterapii tańcem i ruchem, nauczycielka w Instytucie DMT
Informacje i zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

KURS TERAPII TAŃCEM I RUCHEM DLA OSÓB PRACUJĄCYCH TERAPEUTCZNIE

WARSZAWA 6 modułów od lutego do czerwca 2019r. Początek: 2-3 LUTEGO 2019 r. Sobota 11.00-19.00 Niedziela 9.00-15.00

Instytut DMT zaprasza m. in. psychologów, pedagogów, psychoterapeutów, arteterapeutów, terapeutów zajęciowych, osoby pracujące z ludźmi w ramach szeroko pojętej pracy pomocowej, rehabilitacji psychiatrycznej.
Kurs ma charakter praktyczny. Jego ideą jest zaprezentowanie narzędzi z obszarów terapii tańcem i ruchem i pracy z ciałem oraz dostarczenie doświadczeń pokazujących ich zastosowanie i oddziaływanie w pracy terapeutycznej i rozwojowej. Składa się z sześciu weekendowych modułów tematycznych, pomyślanych tak aby pomogły uczestnikowi zarówno wzbogacić swój warsztat, jak i stać się terapeutą lepiej osadzonym w ciele, świadomym procesów ruch-ciało-umysł.
Kurs został opracowany przez Zespół Terapeutów przy Instytucie DMT - Polskim Instytucie Psychoterapii Tańcem i Ruchem, który jest pierwszym w Polsce i do tej pory jedynym ośrodkiem prowadzącym całościowe, 4-letnie szkolenie z psychoterapii tańcem i ruchem, posiadającym akredytację Polskiego Stowarzyszenia Psychoterapii Tańcem i Ruchem.
Cykl obejmuje w sumie 100 godzin dydaktycznych oraz 40 godzin pracy własnej między modułami, co stanowi razem 140 godzin, i kończy się uzyskaniem zaświadczenia ukończenia kursu z zaznaczona ilością realnie odbytych przez uczestnika godzin i zawartością merytoryczną.

Więcej na: https://www.facebook.com/events/1862950460439830/ oraz http://instytutdmt.pl/pl/sekcja/aktualnosci/kurs-terapii-tancem-i-ruchem/43,10,0

Prowadzenie: Justyna Bajew, Zuzanna Pędzich, Małgorzata Wiśniewska - certyfikowane psychoterapeutki i superwizorki psychoterapii tańcem i ruchem, prowadzące Instytut DMT.
Informacje i zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Poruszenia