POLSKIE STOWARZYSZENIE PSYCHOTERAPII TAŃCEM I RUCHEM

Warsztaty

Warsztaty   Warsztaty   Warsztaty

Ruch Autentyczny - po raz drugi - warsztat w Katowicach

21-22.04.2018 r. (sobota – niedziela) 10.00 -17.30

Ruch Autentyczny jest metodą powstałą ze spotkania pracy z ciałem z psychologią C.G. Junga. Często nazywany jest aktywną wyobraźnią w ruchu lub praktyką uważności. Ma określoną strukturę, w której osoba podąża z zamkniętymi oczami za spontanicznym impulsem do ruchu, w obecności akceptującego i nieoceniającego świadka. Warsztat będzie okazją do głębokiego spotkania się ze sobą, z tym, co Nieświadome. Do poszukania nieoceniającej, akceptującej postawy wobec siebie i bycia dojrzanym w taki sposób przez drugą osobę. Będzie można też poznać teoretyczne podstawy Ruchu Autentycznego, dowiedzieć się o różnych wykorzystaniach i sposobach praktyki, o tym czym różni się Ruch Autentyczny od Dyscypliny Ruchu Autentycznego - która jest sformalizowaną, głęboką ścieżką rozwoju osobistego i duchowego wypracowaną przez Janet Adler w ciągu dziesiątek lat doświadczeń i pracy z Ruchem Autentycznym.

Prowadząca : Anna Kowalska - Catalano - psychoterapeutka tańcem i ruchem, uczy się i praktykuje w m.in. Kanadzie u Janet Adler – założycielki metody Dyscypliny Ruchu Autentycznego.

Zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., +48 880 251 131 ; https://www.facebook.com/events/1206176152845939/
www.psychesoma.pl

Zastosowanie Tańców w Kręgu i elementów terapii tańcem i ruchem w pracy grupowej

Warsztaty dla terapeutów, pedagogów, coachów, i trenerów, WARSZAWA

10-11 marca 2018 – Budowanie społeczności
7-8 kwietnia – Tańce mocy
12-13 maja – Tańce medytacyjne
9-10.06 – Opowieści w ruchu
8-9.09 – Wyzwania

Wywodzące się z różnych kultur Tańce w Kręgu zostały zebrane przez niemieckiego profesora tańca, Bernarda Wosiena, który jako pierwszy docenił ich wartość terapeutyczną i poświęcił większość życia na ich odszukanie. Każdy z tańców ma swoje symboliczne znaczenie. W pracy grupowej tańce te mogą służyć m.in: stworzeniu struktury, integracji grupy, budowaniu zaufania, bezpiecznemu wyrażeniu emocji, wprowadzeniu tematu do pracy z grupą. W programie m.in. nauka 35 Tańców w Kręgu (7 na każdym warsztacie), w wersjach oryginalnych i uproszczonych, oraz rozwinięcie tematu, który porusza dany taniec w improwizacji ruchowej. Uczestnicy otrzymają muzykę do tańców w kręgu. Istnieje możliwość wzięcia udziału w pojedynczym warsztacie.

Więcej na: https://www.facebook.com/events/273812993112494/ oraz w aktualnościach na www.instytutdmt.pl
Prowadzenie: Zuzanna Pędzich - nauczycielka DMT i Tańców w Kręgu, certyfikowana terapeutka i superwizorka DMT, współzałożycielka Polskiego Instytutu Psychoterapii Tańcem i Ruchem.
Informacje i zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

"KORZENIE I SKRZYDŁA" - warsztaty wakacyjne z DMT, tańcami afrykańskimi i tańcami w kręgu

21- 28 lipca 2018, Wesołowo

Zapraszamy na wyjątkowe połączenie wakacji w pięknym miejscu z odświeżającą i energetyzującą praktyką tańca na łonie natury. Warsztaty przeznaczone są dla wszystkich zainteresowanych rozwojem osobistym przez ruch, a także dla terapeutów, psychologów i trenerów, którzy chcieliby urozmaicić prowadzone zajęcia.

W programie codziennie:
- poranna medytacja
- warsztaty ruchowe "Korzenie i Skrzydła"
- godzina tradycyjnych tańców afrykańskich z elementami tańca intuicyjnego
- wieczorne tańce w kręgu.
Więcej na www.psychoterapiaruchem.pl

Warsztaty poprowadzi Zuzanna Pędzich - certyfikowana psychoterapeutka i superwizor DMT, nauczycielka Tańców w Kręgu, współzałożycielka Instytutu DMT i 4-letniego szkolenia w zakresie psychoterapii tańcem i ruchem.
Tańce afrykańskie poprowadzi Joanna Mikołajczyk –tancerka w zespole Cocodjembe i Nandaloo, uczyła się tańców afrykańskich u afrykańskich tancerzy w Gwinei, Gambii, Senegalu, prowadzi w Gdańsku zajęcia tańca intuicyjnego.
Informacje i zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zastosowanie technik terapii tańcem i ruchem w pracy z grupami. Dwudniowe szkolenie.

Warszawa, 19-20.05.2018

Uczestnicy szkolenia dowiedzą się w jaki sposób komunikacja niewerbalna i zbudowane na niej doświadczenia taneczno-ruchowe mogą być pomocne w poznawaniu siebie, uruchamianiu przepływu i budowaniu spójności grupy. Poznają kreatywne ćwiczenia oparte na ekspresji ruchowej i dowiedzą się jak dobierać je do okreslonych celów i etapów procesu grupowego. Wzmocnią umiejętności prowadzenia grupy w oparciu o sygnały niewerbalne.

Więcej na: http://terapiatancem-iba.pl/zastosowanie-technik-terapii-tancem-i-ruchem-w-pracy-z-grupami/

Dla kogo: Ze szkolenia korzystali dotychczas m.in. terapeci zajęciowi, arteterapeuci, choreterapeuci, trenerzy, psychologowie, nauczyciele, instruktorzy tańca.

Prowadząca: Izabela Guzek

Kontakt i zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. tel: 600 390 008

Twórcze Ciało

Nowe Kawkowo, 30.05-3.06.2018

Warsztaty będą okazją do tego, aby obudzić swój twórczy potencjał, odblokować ekspresję, rozwinąc kreatywne myślenie i działanie poprzez ruch, zregenerować się w sposób ożywiający ciało i umysł. Pomogą nam w tym metody terapii tańcem i ruchem, Ruchu Autentycznego, analiza ruchu Laban Bartenieff i techniki arteterapeutyczne. Będziemy czerpać inspiracje od siebie nawzajem. Pooddychamy czystym powietrzem Warmii. Cała reszta jest potencjałem, który mamy nadzieje wspólnie odkrywać i kreować.

Więcej na: http://terapiatancem-iba.pl/tworcze-cialo-2/

Dla kogo: Dla osób zainteresowanych rozwojem osobistym. Dla osób, które tworzą i szukają inspiracji. I takich, które są ciekawe nowych metod pracy.

Zapisy i Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel: 600 390 008

Wakacje z terapią tańcem i ruchem i opowieściami

18-22.07.2018, Pupki k/Olsztyna

Wybierz się z nami na wakacyjne warsztaty, aby zaprzyjaźnić się ze swoim ciałem, wsłuchać w jego opowieści, twórczo spędzić czas ze sobą i innymi, zregenerować siły. W trakcie warsztatów wprawimy w ruch opowieści i użyjemy wyobraźni, aby poczuć i poruszyć ciało. Wsłuchamy się w historie zapisane w ciele. Stworzymy indywidualne i grupowe opowieści taneczno-ruchowe. W programie ok. 5 godzin warsztatów dziennie, w tym: praca z ciałem, techniki Terapii Tańcem i Ruchem, Ruch Autentyczny, elementy Laban Bartefieff Movement System, praca z metaforą. Będzie czas na odpoczynek wśród warmińskich lasów, łąk i jezior.

Więcej na: http://terapiatancem-iba.pl/wakacje-z-terapia-tancem-i-ruchem-i-opowiesciami/

Dla osób zainteresowanych rozwojem osobistym i poznawaniem ciekawych metod pracy.

Prowadząca: Izabela Guzek

Zapisy i Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel: 600 390 008

Poruszenia